happy young couple hugging each other
Seksualitāte

Jūtas sabiedriskās vietās


Sievietes bieži sūdzas, ka partneris pietiekami neizpauž savas jūtas, piemēram, viesībās vai pastaigā pa parku. Vai tās ir likumīgas prasības? Vai sievietei tiešām vajadzētu uztraukties par to, ja mīļotais negrib viņu apskaut vai noskūpstīt citu cilvēku klātbūtnē? Vai viņa neizpūš no mušas ziloni? Par to notiek strīdi vīriešiem un sievietēm ir dažādi viedokļi. 

Viņš saka tā

Daudziem cilvēkiem nepatīk jūtu izrādīšana. Vajadzētu noskaidrot, kādēļ tas tā notiek, nevis izdarīt secinājumus, ka partnerim trūkst jūtu. Varbūt viņš jūtas sasprindzis un viņam ir nervoza attieksme pret seksu. Varbūt viņš atceras pazemojošu pieredzi no skolas laikiem, kad visi pievērsa uzmanību viņa bikšu priekšai, jo viņš nevarēja koncentrēties uz kvadrātsaknēm, nespējot atraut skatu no Ženijas krūtīm.

Katram ir savs pieņemamais jūtu izpausmes līmenis citu cilvēku priekšā. Lielākā daļa no mums sabiedrībā nebūt nedemonstrē emocijas  iekāri un libido. Dažkārt mums ir bailes tikt pieķertiem. Teiksim, tu ar iemīļoto pastaigājies pa upes krastu, jūs esat sadevušies rokās, lūpas paveras skūpstam, bet vai tas tur nav jūsu kolēģis? Vai tur garām nepagāja zobārsts? Vai tā nebija vecmāmiņa? Var jau būt, ka tās ir tikai halucinācijas. Kad rodas tuvas attiecības, jūs atklājat slēptas jūtas, kas paredzētas tikai mīļotajai un nebūt ne katram stulbam garāmgājējam. Partnera pieņemamais jūtu izpausmes līmenis ir jāciena, un nevajag no viņa prasīt vairāk. Ja tu pieņemsi viņu tādu, kāds viņš ir, jūsu savstarpējās attiecības tikai uzlabosies. 

Viņa saka tā

Sievietes, it īpaši temperamentīgās, ir pieradušas skaļi runāt un žestikulēt, aplikt roku ap plecu, pabužināt matus, pat uzšaut pa dibenu. Viņas dievina, ja vīrietis izrāda savu dievināšanu un saņem viņas roku pārpildītā bārā, apskauj uz parka soliņa vai noskūpsta viesībās, kad sieviete ir pateikusi kaut ko draisku. Jūtas skrien it kā pa elektriskiem vadiem, kas savieno divus cilvēkus un uzlādē abus.

Reiz man bija draugs, kas izvairījās no pieskārieniem sabiedriskās vietās. Viņš teica, ka tam nav nekāda sakara ar jūtām pret mani (tumšā vietā vienatnē viņam nebija problēmu). Bet citu cilvēku priekšā jūtu atklāšana viņam esot nepieņemama. Es centos respektēt šo citādo pieeju, taču aizvien no jauna sev uzdevu jautājumu: Vai viņš mani patiešām mīl?

Protams, ir atšķirība starp uzšmaukstinātu buču un franču skūpstu, nopietni glāsti citu cilvēku klātbūtnē ir vulgāri un nepieklājīgi. Tie rada neērtības sajūtu citiem, jo viņi jūtas kā lūriķi vai vientuļi cilvēki. Turpretī cilvēki, kam nepatīkamas izjūtas rodas, redzot vienkāršas jūtu izpausmes, droši vien cieš no savām problēmām. Varat saukt mani par neglābjamu romantiķi, bet esmu pārliecināta, ka mīlu un iekāri nevar ieslēgt vai izslēgt atkarībā no tā, vai blakus ir vai nav citi cilvēki. Ja ir īsta mīlestība, nav iespējams jūtu uzplūdā nenoskūpstīt auss ļipiņu vai degungalu.

Rate this post