black and white picture of a couple in bedroom
Seksualitāte

Kā atsvaidzināt ilgstošas attiecības?


Ilgstošā kopdzīvē mēs visi ar laiku ieslīgstam rutīnā. Ja nepiedomājam, ikdiena rit ierastā kārtībā guļam vienā un tajā pašā gultas pusē, vienādi tīrām zobus un mīlam (vai nemīlam) savu partneri. Savstarpējās attiecības jākopj. Piedāvāju dažas idejas, lai jau šodien pat varētu ķerties pie lietas. 

100 un viens veids, kā pateikt es tevi mīlu

Mēs mīlam partneri tā, kā vēlamies saņemt pretmīlestību no viņa. Tas tomēr negarantē panākumus, jo mums var būt atšķirīgas vajadzības un vēlmes. Ar laiku ieslīgstam rutīnā, daudzi no mums aizmirst izrādīt partnerim mīlestību tik bieži, cik viņš/viņa to vēlētos. Drusku padomā par savu partneri. Ja viņam patīk saviesīga dzīve, dodies viņam līdzi uz viesībām, ballītēm utt. vai arī ataicini draugus mājās. Ja viņa dievina operu, nopērc biļetes uz jaunāko izrādi. Ja viņam mājās patīk miers, nedēļas nogalē aizsūti bērnus pie vecākiem, draugiem, uz kino vai tamlīdzīgi. Iespēju ir gana daudz. 

Pievērs uzmanību katru dienu

Tu būsi pārsteigts, kas notiks, ja katru dienu pievērsīsi lielāku uzmanību partnerim. Tiklīdz pamosties, padomā kādu pārsteigumu savam mīļajam/mīļajai varētu sagādāt šodien. Idejas varētu būt šādas nobučo katru reizi, kad viņš/viņa paiet garām, uzsāc flirtu, it kā jūs tikko būtu iepazinušies, vai iesmaržojies ar viņam mīļāko smaržu, palūdz, lai viņa tev sasien kaklasaiti, pasniedz viņai brokastis gultā (īpaši, ja to nekad neesi darījis). 

Sekss šajā nodarbē nekas daudz nemainās, kaut gan par šo tematu ir bezgala daudz variāciju. Bet vai jūs ar savu partneri liekat lietā šīs variācijas? Mierīgi apsēdieties un kārtīgi izrunājieties. Uzrakstiet savu ierasto seksuālo repertuāru. Blakus uzrakstiet, kas jums abiem varētu sagādāt prieku. Domājiet un rakstiet kopā. Nevērtējiet partnera izvēles, ļaujiet brīvu vaļu domas lidojumam. Pretī katram partnera jauninājumam ielieciet atzīmi no 1 līdz 6 (1 = obligāti!) un (6 = nekādā gadījumā!). Tādējādi jūs ne tikai nospraudīsit seksuālās robežas, bet gūsit vielu pārdomām, cik seksuāls pāris esat. 

Mainieties lomām

Ilgā kopdzīvē mēs uzņemamies lomas, esam vai nu devēji, vai ņēmēji. Jāpieliek zināmas pūles, lai atbrīvotos no pierastās lomas un sasniegtu lielāku vienlīdzību. Lielisks paņēmiens varētu būt masāža. Masējiet viens otru pa kārtai. Pavaicājiet partnerim/partnerei, kādu masāžu viņš/viņa vēlētos. Masējiet kādu ķermeņa daļu (muguru, rokas, galvu vai kājas) aptuveni 10 minūtes. Šīs iemaņas viegli izmantot arī seksā. Atsakieties no seksuālā status quo un sniedziet baudu viens otram pēc kārtas. Lai katrs partneris pasaka, ko viņš vēlētos, pēc tam mainieties lomām. Tas ir lielisks veids, kā noskaidrot partnera vajadzības un vaicāt to, ko vēlaties. 

Seksam vismaz stundu nedēļā

Lai cik muļķīgi tas skanētu, katru nedēļu vajadzētu ieplānot vienu stundu mierīgam un kvalitatīvam(!) seksam, kas varētu sniegt visaugstāko apmierinājumu. Nav nepieciešams obligāti mīlēties šajā noliktajā stundā, ja kāds no partneriem nav labā noskaņojumā vai ir slims, pārpūlējies utt., bet, ja nekas netraucē, tas sniegs brīnišķīgu apmierinājumu.

Rate this post