breakfast with scrambled eggs and bread
Novājēšanu

Kā sporto valstsvīri?


Mūsdienu valstsvīri grib izskatīties slaidi. Pasaules valstsvīriem ir liels risks aptaukoties. Viņi bauda pasaules labāko virtuvju sniegumu. Kārdinājumi pastāv arī ārpus galotņu tikšanās reizēm – kad pirms pāris gadiem Vācijas kancleram Gerhardam Šrēderam iegaršojās karija desiņas, to varēja redzēt arī pēc viņa apmēriem.

ASV prezidents Bušs svīst uz dažādiem trenažieriem un cilā svaru stieni. ASV viceprezidentam Dikam Čeinijam mīļākais ēdiens ir steiks, bet, tā kā viņam ir problēmas ar sirdi, ārsts ir aizliedzis ēst vēršgaļu. Taču arī viņš sporto. Baltais nams nav vienīgais, kur līderi grib būt veseli.  Maskavā VIP vārtās pa džudo paklājiem, Ēģiptē ņemas pa skvoša laukumiem, Lielbritānijā spēlē tenisu, bet Somijā lien pat āliņģī. 

Bangladešas premjerministre Šeiha Hasina ceļas agri no rīta un nodarbojas ar jogu. Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvo, ka no rītiem viņš gandrīz stundu peld vai veic citus vingrojumus, turklāt cenšas nodarboties papildus 90 min arī pēcpusdienās. Vislielākos panākumus viņš sasniedzis džudo, viņam ir melnā josta. “Kad es kopā ar citiem cilvēkiem trenējos džudo, viņi man ir kā radi,” paziņoja Putins, kad pagājušā gadā apmeklēja sporta centru Japānā. Viņš izgāja uz paklāja, un tūlīt pat viņu nolidināja zemē 10 gadus veca meitene. Vēstures annāles klusē par to, vai viņš ļāva to izdarīt tīšām. 54 gadus vecajam Bušam ikdienas rutīnā ietilpst 70 kg stieņa spiešana bicepsu un krūšu muskuļu trenēšanai un tāda paša smaguma svari muguras muskuļu trenēšanai. Bez tam viņš nedēļā četras reizes skrien un vienu jūdzi spēj pieveikt 7,5 minūtēs. 

Valstsvīri kļūst slaidāki

Šķiet, ka pasaules vadītāji pēdējos gados kļuvuši slaidāki. No padomju laikiem acu priekšā ir tusnījošie padomju līderi un apvēlušies rietumnieki, kurus iemiesoja vācu kanclers Helmūts Kols, kurš ir arī pavārgrāmatas autors un liels kārumnieks. 1998. gadā, kad viņš zaudēja vēlēšanās, viņa svars sasniedza 165 kilogramus. Kad Vācijas valdība 1999. gadā no Bonnas pārcēlās uz Berlīni, jaunajam kancleram iegaršojās karija desiņas (desiņas, ko ēd ar kariju un kečupu). Tas iespaidoja viņa jostas garumu, un sieva Dorisa lika atteikties no šā garduma. Tomēr Vācijas valdībā ir arī sportiski vīri. 52 gadus vecais ārlietu ministrs Joška Fišers, kam agrāk bija visai apjomīgs vēderiņš, pērn Berlīnes maratonā finišēja trešais.

Kad britu premjerministrs Tonijs Blērs un ASV prezidents Bušs šāgada sākumā piedalījās preses konferencē Merilendā, Blērs tikko bija ieradies no sporta zāles, bet Bušs gatavojās doties turp tūlīt pēc tikšanās ar žurnālistiem. Šķiet, ka esmu tikpat labā formā kā studiju laikos, jo pēc tam vairs īpaši nesekoju fiziskajai formai,” stāsta britu premjerministrs Tonijs Blērs (47). Hasina (54) vienu stundu dienā nodarbojas ar jogu vai pastaigājas, vienatnē nododoties refleksijai. “Es jūtos atslābinājusies pēc jogas un tad, kad pirms rīta lūgšanām esmu nomazgājusi seju un kājas.”

Peldēšana ir populāra politiķu aprindās

Jāšanu varētu uzlūkot par karaļu sportu, taču peldēšana ir premjerministru un prezidentu sports. Libānas prezidents Emils Lahuds (64) no rītiem regulāri peld būsiet. 74 gadus vecais Ķīnas prezidents Džangs Žemins nespēja atturēties no peldēšanas okeānā, kad bija vizītē ASV. Somijas prezidente Tarja Halonena regulāri peld baseinā. Dažkārt ziemā viņa iegremdējas āliņģī Baltijas jūrā. Tērpies melnā peldkostīmā un baltā cepurītē, Irākas prezidents Sadams Huseins 1997. gadā 60 gadu vecumā trīs reizes pārpeldēja Tigras upi, lai parādītu savu spēku. Tagad Irākā katru gadu peldētāji svin šo dienu.

Kanādas premjerministrs Žans Kretjēns, kas slēpo un spēlē golfu, 65 gadu vecumā sāka mācīties snovbordu. Blēra galvenais sāncensis konservatīvās partijas līderis Viljams Heigs (40) nodarbojas ar džudo un sacenšas ar savu kolēģi Sebastjanu Ko, kurš bijis slavens vidējo distanču skrējējs un ieguvis pat olimpisko zeltu. Heiga sportisko tēlu gan nedaudz sašķobīja nesenais “varoņdarbs” pabā, kur viņam vienā vakarā izdevās pieveikt 14 pintes (apmēram 8 litrus) alus.

Rate this post